Estetik Uygulamalar

Doğal bir gülüş herkesin hakkı!

Estetik diş hekimliği kapsamında porselen laminalar, bonding uygulamaları-dolgular, inley-onley ve zirkonyum kronlar bulunmaktadır. Porselen laminalar; ön dişlerdeki şekil ve renk bozukluklarını düzeltmek amacıyla uygulanan, ince yaprak şeklindeki estetik materyallerdir. Diş yüzeylerindeki ufak bir ön hazırlıktan sonra laboratuvar ortamında hazırlanan laminalar dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılarak tedavi sonlanır.

Bonding uygulamalar-dolgular; çürük, renklenmiş, kırık, şekil bozukluğu gösteren ve araları ayrık (diastema)dişlerin, diş rengindeki kompozit dolgu materalleriyle yeniden şekillendirilmesidir. İnley – Onley – Zirkonyum kronlar; dolguyu destekleyebilecek yeterli miktarda diş dokusu bulunmadığı durumlarda laboratuvar ortamında hazırlanan estetik materyallerdir. İnley-onley uygulamasında dişin sadece eksik olan kısmı tamir edilir. Zirkonyum kronlarda ise diş tamamen kaplanır.

İlk seans dişleriniz aşındırılmadan ölçüsü alınır ve çıkan modelde bir çalışma yapılır. Daha sonra dişler aşındırılır ve hassas bir ölçü materyali ile ölçü tekrarlanır. Bir sonraki randevunuzda ise laminalar dişlerinize uygulanır.

Randevu ve Bilgi Almak İçin